Благодійний фонд «Духовна освіта» продовжує допомагати лікарням, де лікують хворих на COVID-19. Поки держава зволікає і не надає вчасного фінансування медзакладам, оперативна допомога фонду вже зараз працює на порятунок життя та здоров’я пацієнтів.
Концентратор кисню отримала в дарунок Пулинська районна лікарня. Більше місяця лікувальний заклад надає допомогу хворим на COVID-19.
З 21 березня Пулинська районна лікарня веде перемовини із Національною службою здоров’я, щоб заключити договір на цей пакет допомоги. На сьогодні не має підписаного договору з НСЗУ і тому директор лікарні змушений звертатися до благодійників.
«Зараз на стаціонарному лікуванні перебуває більше 30 хворих. Спочатку було важко у тому плані, як акумулювати кошти, як направити їх у правильне русло. До лікарень вчасно не надходять гроші із ковідного фонду. А хворих потрібно рятувати зараз», – пояснює Павло Гуменюк, директор Пулинської районної лікарні.
Відтак, лікарі надають допомогу безкоштовно, щоб людина швидше одужала і повернулася до буденного життя. Концентратор кисню вже інтенсивно використовується. Бо, більше як за рік пандемії в Україні, відчутний брак кисню в лікувальних закладах. «Механізм отримання кисню не важкий, але елементарно кисню не вистачає і не завжди спрацьовують умови його доставки. За рік пандемії це питання можна було врегулювати. Але цього ніхто не зробив. Я, як головний лікар, можу і хочу докласти усіх зусиль не тільки з державної точки зору, а й з людської, щоб допомогти людям. Тому мені, як головному лікарю не соромно звернутися до благодійного фонду «Духовна освіта» за допомогою». Головне, що ми зараз маємо можливість від благодійників рятувати людей», – наголошує Павло Гуменюк.
Директор благодійного фонду «Духовна освіта» Юрій Бірюченко зазначає, що і надалі буде допомагати Пулинській лікарні: «На мою думку, її очолює активна і небайдужа людина. А принцип нашого фонду – допомагати сильним, тим, хто може допомогти собі сам. Пулини ще й тому отримали допомогу, бо це теж Україна і ми всі земляки. А це важливо розуміти загалом для держави. Така волонтерська допомога зараз необхідна, як було і в 2014 році і зараз – під час пандемії. На жаль, ми бачимо, що наш державний механізм і державний менеджмент не може справитися із цією проблемою через корумпованість, непрофесійність. Тому, я вважаю, обов’язок кожного свідомого громадянина – робити корисне для себе і для своєї країни».
Нагадаємо, що рік тому в Пулинах, завдяки допомозі фонду, було відновлено інфекційне відділення. Житомирщина вже тривалий час перебуває в червоній зоні. Ми обмежені в своїх діях. І саме благодійні справи врегульовують процеси по порятунку людських життів.



