1. Головна
  2. Події
  3. Допомога благодійного фонду «Духовна освіта» для лікарень реальніша, за державну

Допомога благодійного фонду «Духовна освіта» для лікарень реальніша, за державну

Благодійний фонд «Духовна освіта» продовжує допомагати лікарням, де лікують хворих на COVID-19. Поки держава зволікає і не надає вчасного фінансування медзакладам, оперативна допомога фонду вже зараз працює на порятунок життя та здоровя пацієнтів.  

Концентратор кисню отримала в дарунок Пулинська районна лікарня. Більше місяця лікувальний заклад надає допомогу хворим на COVID-19.

З 21 березня Пулинська районна лікарня веде перемовини із Національною службою здоров’я, щоб заключити договір на цей пакет допомоги. На сьогодні не має підписаного договору з НСЗУ і тому директор лікарні змушений звертатися до благодійників.

«Зараз на стаціонарному лікуванні перебуває більше 30 хворих. Спочатку було важко у тому плані, як акумулювати кошти, як направити їх у правильне русло. До лікарень вчасно не надходять гроші із ковідного фонду. А хворих потрібно рятувати зараз», – пояснює Павло Гуменюк, директор Пулинської районної лікарні.

Відтак, лікарі надають допомогу безкоштовно, щоб людина  швидше одужала і повернулася до буденного життя. Концентратор кисню вже інтенсивно використовується. Бо, більше як за рік пандемії в Україні, відчутний брак кисню в лікувальних закладах. «Механізм отримання кисню не важкий, але елементарно кисню не вистачає і не завжди спрацьовують умови його доставки. За рік пандемії це питання можна було врегулювати. Але цього ніхто не зробив. Я, як головний лікар, можу і хочу докласти усіх зусиль не тільки з державної точки зору, а й з людської, щоб допомогти людям. Тому мені, як головному лікарю не соромно звернутися до благодійного фонду «Духовна освіта» за допомогою». Головне, що ми зараз маємо можливість від благодійників рятувати людей», – наголошує Павло Гуменюк.

Директор благодійного фонду «Духовна освіта» Юрій Бірюченко зазначає, що і надалі буде допомагати Пулинській лікарні: «На мою думку, її очолює активна і небайдужа людина. А принцип нашого фонду –  допомагати сильним, тим, хто може допомогти собі сам. Пулини ще й тому отримали допомогу, бо це теж Україна і ми всі земляки. А це важливо розуміти загалом для держави. Така волонтерська допомога зараз необхідна, як було і в 2014 році і зараз – під час пандемії. На жаль, ми бачимо, що наш державний механізм і державний менеджмент не може справитися із цією проблемою через корумпованість, непрофесійність. Тому, я вважаю, обов’язок кожного свідомого громадянина –  робити корисне для себе і для своєї країни».

Нагадаємо, що рік тому в Пулинах, завдяки допомозі фонду, було відновлено інфекційне відділення.  Житомирщина вже тривалий час перебуває в червоній зоні. Ми обмежені в своїх діях. І саме благодійні справи  врегульовують процеси по порятунку людських життів.

Меню