Сьогодні урочисто відкрито музей “Львів Стародавній”. Віддати належне, цей захід заслужено став масштабною культурною та мистецькою подією року, який, через карантин, позбавляє людей хороших новин. На фоні суцільних відмін, заборон і відтермінування у часі, автор ідеї Валерій Галан та однодумці змогли зробити мрію реальністю. Красивий, сучасний, модний та інтерактивний музей – українська реальність.
Щоб пам’ятати – треба знати і популяризувати ці знання серед жителів України. Так вважає засновник музею “Львів Стародавній” Валерій Галан. Автор ідеї зазначає: “Ми прагнули, аби інформація, якою володіють історики, стала доступною для суспільства.Відтепер, колективна робота професіоналів доступна для ознайомлення абсолютно усім. У цьому переконалися учасники урочистого заходу.
Львів Стародавній- проект, до якого не має відношення жоден політик, жодна політична сила чи державна інституція.
В Україні триває інформаційна війна з українцями і про це варто пам’ятати. Тому
“Львів Стародавній” – своєрідний метод інформаційної оборони, який змусить нас розуміти головні етапи становлення української нації.
До Львова, з нагоди відкриття музею, завітала Житомирська делегація відомих українців, які підтримали мрію Валерія Галана про будівництво музею у Львові. Співзасновник “Львову Стародавнього” та фундатор БФ”Духовна освіта” Юрій Бірюченко наголосив:” Нам ніколи не буде соромно за наш проект. Зі мною сьогодні команда, яку об’єднують спільні прагнення і ми рухаємося тільки вперед задля популяризації українського”.
Свої захоплення від реалізації висловили співзасновниця фонду Тетяна Стражник, настоятель Свято – Михайлівського собору (Свято-Михайлівський кафедральний собор м.Житомира) отець Богдан Бойко (о.Богдан Бойко).
Міський голова Львова Андрій Садовий, який оглянув музей та поспілкувався із його засновниками, виступаючи перед громадою запевнив: “Я не просто вражений від побаченого, я здивований. Як швидко та як ретельно виконано усі роботи. Це говорить про велику любов до України. Це велика користь для усіх нас”
Ми переконані: таких новин повинно бути якомога більше у нашому житті. Адже наша історія унікальна, а українці не схожі на інших. Наша нація – нащадки переможців, славетних лідерів та патріотів, які захищали свою землю. І саме ця духовна основа може об’єднати усіх нас навколо прагнення розбудовувати європейське суспільство.
А Валерій Галан із партнерами продовжує роботу над проектом “Становлення української нації”. У планах – будівництво сучасних музеїв в Одесі, Чернігові та інших містах України.