1. Головна
  2. Події
  3. Житомирський обласний літературний конкурс «ОБРІЇ ДУШІ» має амбітні плани стати всеукраїнським.

Житомирський обласний літературний конкурс «ОБРІЇ ДУШІ» має амбітні плани стати всеукраїнським.

Юні поети та прозаїки, які створюють авторські тексти, цьогоріч мали змогу проявити свої таланти, взявши участь в обласному літературному фестивалі – конкурсі «Обрії душі». Конкурс не має аналогів і вже третій рік поспіль гуртує талановиту молодь. Незмінними натхненницями усієї творчої аудиторії є засновниці та організаторки конкурсу Ірина Лубківська – вчителька української мови і літератури школи №20 м. Житомира, Олена Вісковатих – вчителька української мови та літератури школи №21 м. Житомира та Людмила Власенко – вчителька української мови та літератури №27 м. Житомира, методистка науково – методичного центру департаменту освіти житомирської міської ради.

Аби взяти участь у конкурсі, потрібно написати авторську поезію, зняти відео, у якому продекламувати поезію чи прозу. Такою можливістю цього року скористалося вже більше 100 дітей.

«Мені здається – ми випередили час. Коли ми розпочинали, то в соцмережах не було нічого подібного. Для багатьох виникали труднощі з дистанційним навчанням. А ми спробували те, що дітей цікавить і домоглися симбіозу різних видів мистецтва» – розповідає Олена Вісковатих.

Організатори конкурсу делікатно ставляться до тих майбутніх учасників, які хочуть взяти участь у літературному фестивалі, але соромляться публічності та хочуть залишитися інкогніто.

«Дитина може відправити свій твір на емейл і журі розгляне цю заявку. І написати, що я не хочу говорити про себе, або не можу зняти відеоролик. Або не хочу, щоб мене бачили. Ми обов’язково цю дитину також почуємо. Всі можуть брати участь, які пишуть, мислять, творять. Це наші діти», – говорить Ірина Лубківська.

Запит на участь у конкурсі серед молоді великий і тому організатори в цьому році розширили вікові межі: «Тепер участь у конкурсі можуть брати бажаючі віком від 10 до 20 років. Учнівська і студентська молодь»- наголошує Олена Вісковатих.

«Мотивує дітей викладати свої думки на папері саме життя. Їм  хочеться бути почутими. Вони мають десь свої думки висловлювати. Не завжди це виходить вдома, не завжди в школі. Вони малюють картини словом. Коли ми читаємо роботи, то ми думаємо, що їх неможливо перевершити: настільки вони є професійними. Вони не бояться висловлюватися», – говорить Людмила Власенко.

Діти пишуть про життя, є твори песимістичні, є оптимістичні. У 10-12 років  – пишуть пейзажну лірику, старшокласники створюють інтимну лірику. Про батьків і друзів, а буває про образу і зраду, про патріотизм. Тематика може бути різною: про що думають, про те й пишуть.

Більше 100 учасників щороку беруть участь в обласному фестивалі – конкурсі «Обрії душі». Для регіонального заходу – це якісний прогрес.  Тому засновники літературного фестивалю – конкурсу мають амбіцію стати всеукраїнською платформою. Адже участь у конкурсі хочуть брати діти з інших міст України.

Благодійний фонд “Духовна освіта” підтримує талановиту молодь області та є головним партнером в організації та проведенні фестивалю “Обрії душі”.

Переможців серед «обріянтів» не визначатимуть, а під час гала – концерту, який відбудеться незабаром, відзначать усіх, хто дав волю почуттям та розширив обрії власної душі.

Меню